wtorek, 8 czerwca 2010

Jak podglądać stronę docelową w reklamach Adsense


Biorąc udział w programie Adsense jako wydawca, często musimy filtrować reklamy konkurencyjnych firm czy serwisów.Aby to zrobić, musimy znać adres strony docelowej, tzw. landing page.Strona docelowa to ta strona, która wyświetla się po kliknięciu w reklamę.Jak poznać ten adres, o tym będzie niniejszy artykuł.W przypadku reklam tekstowych, nie ma z tym żadnego problemu.

Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszki na reklamę Adsense, wybrać opcję Kopiuj adres odnośnika i go wkleić do edytora tekstu.Widzimy taki kod:

http://googleads.g.doubleclick.net/aclk?sa=l&ai=BErG5MhoOTNXnOcnK_AatvoSiC8Tn9c0BpMD-yBPAjbcBkJIUEAEYASCL15YIOABQoNfp2gNg6ZTQhfAasgEUd3d3LmZva2FyaXVtLnlveW8ucGy6AQkyMzR4NjBfYXPIAQHaARxodHRwOi8vd3d3LmZva2FyaXVtLnlveW8ucGwvgAIBqQLM6Wn-EHCTPsgCvIXPEagDAcgDZ-gDQugDzwH1AwPAAMQ&num=1&sig=AGiWqtwl4DDcxdi6CmyahQAT67D2Mg5Ryw&client=ca-pub-4231957684705025&adurl=http://www.akademia-jachtingu.pl/staz-baltycki&nm=4

Po "oczyszczeniu" adres strony docelowej jest następujący:
http://www.akademia-jachtingu.pl/staz-baltycki

Adres ten możemy wkleić bezpośrednio do paska adresu przeglądarki, a skrypt Adsense nie spowoduje naliczenia kliknięcia.
Nieco trudniej śledzić strony docelowe dla reklam Flash.W tym przypadku trzeba zainstalować dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox o nazwie Dane Tamper.

W takim wypadku mając zainstalowany dodatek Dane Tamper z addons.mozilla.org możemy go uruchomić.Kolejność jest następująca:
  • otwieramy stronę z reklamą flashową Adsense
  • uruchamiamy dodatek Dane Tamper
  • wciskamy przycisk Rozpocznij w Dane Tamper


Teraz klikamy na reklamę.W tym momencie pojawi się okienko Tampera z pytaniem, czy wysłać żądanie czy przerwać.

W tym momencie żądanie należy bezwzględnie przerwać.W okienku wyświetli się adres URL strony docelowej na którą kieruje reklama, czyli landing page.Następnie dodatek Dane Tamper można zatrzymać.


Znamy już adres strony docelowej.

1 komentarzy:

KacpKam pisze...

Szczególnie spodobał mi się osobiście temat o darmowym i legalnym oprogramowaniu w firmie. Chętnie poznałbym więcej propozycji. Idąc dalej za Twoim artykułem poznałem na przykład https://www.ifirma.pl/uslugi-ksiegowe/darmowy-program-do-faktur/o-usłudze i taki program do faktur sprawdza się w mojej firmie doskonale... Oczywiście jak w temacie tamtego artykułu, jest darmowy. :)

Prześlij komentarz