wtorek, 1 lutego 2011

Jak w Comarch Optima hurtowo uaktualnić ceny produktów

Wyobraźmy sobie kilka sytuacji.Jest nowy rok podatkowy i podnosimy ceny wszystkich produktów o 10 %.Lub nasz dostawca przesyła nam cennik, gdzie ceny są wyższe o 15 %, a cennik liczy 200 pozycji.Co zrobić w takiej sytuacji, aby nie trzeba było uaktualniać ceny każdego produktu z osobna?

W Comarch Optima łatwo można sobie poradzić z tym zadaniem.Wejdźmy w tym celu do Cennika, a następnie zaznaczmy towary których cenę chcemy uaktualnić.

Następnie szukamy na dole okienka cennika ikonki z Operacjami seryjnymi.

Klikamy na strzałkę znajdującą się przy tej ikonce i z menu wybieramy Zmiana ceny.Jak wiadomo, w Optimie możemy zdefiniować kilka cen dla każdego produktu i ustawić, która cena będzie domyślną.Załóżmy, że Cena zakupu to cena po której kupujemy towar od dostawcy, a cena hurtowa 1 to cena po której sprzedajemy towar odbiorcom hurtowym.W Optimie mamy możliwość zmiany ceny od ustalonej o pewien procent, lub też kwotowo, podając nową cenę w odpowiedniej walucie.Ta pierwsza opcja jest przydatne we wspomnianym przypadku, gdy uaktualnił nam się cennik i musimy w nim zmienić ceny wszystkich produktów.

1 komentarzy:

Beata Dudek pisze...

Też korzystam z tego programu. W sumie od niedawna, kiedy zrobiłam małą rewolucję w swoim magazynie. Musiałam go powiększyć i zdecydowałam się na kilka nowych rozwiązań. Większość prac wykonała dla mnie ta firma: magazyny Wrocław. Naprawdę polecam ich usługi.

Prześlij komentarz