sobota, 19 lutego 2011

Na pohybel Janas

Temat wątku istotnie interesujący, postaramy się rozkminić o co tu właściwie chodzi ;)
Zapraszam do lektury.
Jedni przekonują, że na Pohybel na nazwa zespołu, na youtube pod filmikami na Pohybel znaleźć można nawet napis że fraza oznacza "it's a beautiful life".Polska sekcja CSI zabrała się ostro do pracy i dwa tygodnie temu odkryła, że fraza Na Pohybel Janas jest ostatnimi czasy najbardziej dynamicznie rosnącą frazą w zapytaniach skierowanych do wyszukiwarki Google.Tak więc polscy detektywi zaczęli się właściwie zastanawiać co to właściwie znaczy i skąd właściwie takie zainteresowanie tą frazą.Spróbujmy się przyjrzeć podpowiedziom wyszukiwarki Google (Google Suggest) na dwa pierwsze wyrazy tej frazy:

Cenzura obowiązuje ze względu na warunki Google Adsense ;)
Nie należy się dziwić czemuś, co pojawia się nagle i osiąga zadziwiającą popularność.Zdarzają się takie rzeczy, z tym że najpierw propagowane są w wąskim lub zamkniętym środowisku, a dopiero potem jak TVN24 lub SuperExpress wywęszy sĘnsAcJem to wałkują to non stop 24 h/dobę aż strach włączyć telewizor.Z tego powodu nie posiadam telewizora, brukowców też nie czytuję ;)
Przykładowo na innym moim blogu o tematyce finansowej pojawiło się ostatnio dość dziwne zapytanie i nijak nie mogę wytłumaczyć sobie, skąd się tam pojawiło (WTF ??).
Zastanawiałem się nawet chwilę czy nie zgłosić Policji próby samobójstwa ale: Google Analytics nie prezentuje adresów IP odwiedzających, a ponadto czas przebywania na tej podstronie wyniósł 00:00.Szanowani bajkopisarze XXI wieku sądzą, że Na Pohybel Janas to zaszyfrowana wiadomość przeznaczona tylko dla wtajemniczonych i oznaczająca światowy kataklizm, może koniec świata, w wyniku którego ma zginąć 80 % ludzkości.Odszyfrowana wiadomość w wolnym tłumaczeniu brzmi "łaskawy dar śmierci od Boga".Tak więc Pan Janas ze Sprawnego Marketingu przez poszukiwanie sensacji został zapędzony w kozi róg :) Co tam, na pohybel mu.Na pewnym opiniotwórczym, anglojęzycznym blogu doczytałem wieści, że piosenka Na Pohybel Janas została skomponowana na cześć wielkiego wydarzenia, którym będzie śmierć ludzkości.Jak tłumaczy autor, wydarzenie to nie będzie atakiem terrorystycznym ani epidemią wirusa.Będzie to nieunikniony iwent, które zmieni ludzkość forever :)Będzie to wszystko inne od tego, co do tej pory doświadczył człowiek (może z wyjątkiem Potopu).Jednocześnie zwiastuny Na Pohybel Janas ma przestrzegać przed tym wydarzeniem, zmusić ludzkość do zmiany swojego postępowania i polityki, aby zdążyła uciec przed samozagładą.

Mnie osobiście fraza kojarzy się z innym znaczeniem.Janas może mieć związek z Janosikiem, a samo Na Pohybel może oznaczać "na złość", "kij mu w oko" itp.Wszystko to brzmi tak niewiarygodnie jak spotkania Chleba z Mirem na cmentarzu czy akcje Rutkowski Patrol :) Jak można przeczytać na miejskim, słowo napohybel (pisane razem) funkcjonowało w czasach średniowiecza jako synonim szubiennicy i oznaczało potępianie konfidenta, jakiejś ludzkiej cechy.A nikt nie lubi kabli.

1 komentarzy:

Lech pisze...

czołem!
ni cholery nie kumam o co chodzi. O tej frazie dowiedziałem się przypadkiem, czytając Duży Format. Po lekturze nie byłem mądrzejszy, tylko zaciekawiony. Twój tekst trochę mnie oświecił, ale tylko trochę. Jednak dochodzę do wniosku, że INTERNET TO POTĘ3GA! i doprowadzi świat do zguby.
kuba18

Prześlij komentarz