czwartek, 3 lutego 2011

Obsługiwane języki w Google Adsense

W tym poście chciałbym zająć się językami witryn, na których umieszczone są reklamy Adsense.Jak zapewnie nie każdy wydawca reklam wie, Adsense obsługuje tylko niektóre języki, a w przypadku pozostałych języków witryn reklam Adsense nie wolno wstawiać na stronę.Co to dokładnie znaczy?
Zobrazujmy to przykładem.Tomek ma stronę o figurkach porcelanowych w języku katalońskim.Czy na takiej stronie może umieścić reklamy Adsense, by na nich zarabiać?
Zgodnie z regulaminem usługi Adsense, wydawcy mogą umieszczać reklamy Adsense tylko na tych stronach, które są w obsługiwanym przez Adsense języku.Te obsługiwane języki są następujące:

arabski francuski polski
bułgarski niemiecki portugalski
chiński (uproszczony) grecki rumuński
chiński (tradycyjny) hebrajski rosyjski
chorwacki węgierski serbski
czeski włoski słowacki
duński japoński hiszpański
holenderski koreański szwedzki
angielski łotewski tajski
fiński litewski turecki
indonezyjski (od luty 2012) norweski ukraiński
słoweński (od 14 czerwca 2012) estoński (od 14 czerwca 2012) wietnamski (od 10 maja 2013)

Dla powyższego przypadku odpowiedź brzmi Nie.Tomek nie może umieszczać reklam Adsense na swojej stronie.
Powyższe języki dotyczą Adsense dla treści.Jeśli webmaster posiada witrynę w języku indonezyjskim i wietnamskim, to może na niej umieścić Adsense dla wyszukiwania (Adsense dla treści nie obsługuje tych języków).
Na podstawie języka witryny system Adsense sam dopasuje reklamy także w tym samym języku (w większości przypadków, choć nie jest to zasada).Dlatego m.in. witryny z językami takimi jak angielski, francuski, słowiańskie, są doskonale obsługiwane przez Adsense gdyż dużo reklamodawców umieszcza reklamy w tym języku a reklamy kierowane są na obszar danego państwa (najczęściej z dużym dostępem do internetu, cywilizowanym, technologicznym).Gorzej z językami takimi jak łaciński czy estoński.Jeśli w ostateczności webmaster umieści reklamę Adsense na witrynie w nieobsługiwanym języku, pojawiać się na niej będą reklamy charytatywne.Natomiast jest to złamaniem zasad regulaminu Adsense, co może mieć swoje konsekwencje.
Dla koneserów malutka niespodzianka ;)
Widzieliście już reklamę Adsense w języku hebrajskim? Jeśli nie, czaj najwyższy zobaczyć!

0 komentarzy:

Prześlij komentarz