środa, 2 marca 2011

Zgłaszanie stron łamiących regulamin Google Adsense

W tym artykule napiszę nieco o stronach, które łamią regulamin korzystania z usługi Google Adsense.
Znam program Adsense można rzec na wylot, więc mogę co nieco powiedzieć o jego uczestnikach.Małoletni uczestnicy programu Adsense często rejestrują swe konto na mamę, babcię,wujka, co już w sobie jest złamaniem regulaminu Adsense.Osoby takie często albo gdzieś przeczytały na forum, że pewien amerykanin dostał czek z Google na 70 tys. dolarów, czy może pocztą pantoflową usłyszały niewiarygodne wieści, że można postawić forum o csie, wysyłać wiadomości pm do użytkowników żeby klikali i kasa zbiera się sama.To błędne przekonanie i stanowczo twierdzę, że nie warto nawet tworzyć takich stron? Powód: Twoja konto zostanie zbanowane, zanim chociaż raz wypłacisz pieniądze.

Co zrobić jeśli widzimy, że strona namawia do klikania w reklamy Adsense?
W takim przypadku wystarczy kliknąć w napis Reklamy Google i wypełnić formularz.Należy wybrać że problemy dotyczą witryny i podać konkretny powód, np. witryna namawiała mnie do klikania.


Po wysłaniu formularza nasza rola się kończy.A jak sprawa toczy się dalej? Taki raport naruszenia warunków usługi Adsense trafia do pracownika Google zajmującego się naruszeniem zasad programu.Sprawdza on ręcznie, czy rzeczywiście strona podana w zgłoszeniu łamie zasady Adsense.Jeśli tak jest, wyświetlanie reklam zostaje wstrzymane, a właściciel zostaje powiadomiony mailem, że ma 72 godziny na wprowadzenie zmian w witrynie.Jeśli w tym czasie nie usunie zaniedbań, jego konto może zostać zablokowane.Drugie naruszenie zasad Adsense także skutkuje ostrzeżeniem.W przypadku trzeciego naruszenia zasad Adsense konto jest trwale zamykane, a właściciel nie dostaje zarobionych pieniędzy.Właściwie nie zarobionych, gdyż nie zarobił ich uczciwie.A skoro nie zarobił ich uczciwie, to Google zwraca jest reklamodawcom.
Jako przykład podam witrynę www.doladuj-telefon.oz.pl.1 stycznia 2010 r. odkryto naruszenie zasad na tej witrynie.Witryna ewidentnie łamała zasady Adsense.


Dziś jak łatwo można sprawdzić, po witrynie nie ma już śladu.Właściciel także już nie zarabia w Adsense.Tak więc pamiętajcie że jeśli macie zamiar brać udział w programie Adsense, Wasza witryna musi być zgodna z polityką programową Adsense.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz