wtorek, 30 sierpnia 2011

Tożsamość hakera według Polaków

Pragnę przedstawić wyniki ciekawej ankiety w której próba 523 polskich internautów odpowiadała na pytania jak wyobrażają sobie typowego hakera.

Badanie przeprowadzono na zlecenie firmy Symantec i miała za zadanie wyłonić obraz typowego hakera jaki maluje się w oczach szarych ludzi.Ankietowani wyobrażają sobie hakera jako mężczyznę do 40 lat, mało atrakcyjnego fizycznie, po części zakompleksiałego, a przez to i nieśmiałego.Osobnik taki posiada co najmniej średnie wykształcenie i jest biegły w obsłudze komputera.Haker także do biednych nie należy.

Na pytanie w ankiecie dlaczego hakerzy hakują 63 % badanych odpowiedziało, że robią oni to wyłacznie dla pieniędzy.38 % ankietowanych odpowiedziało, że głównym motto działania hakerów jest zemsta na osobie lub firmie.Z kolei 38 % ankietowanych uważa, że hakerzy włamują się dla zabawy. 3/4 ankietowanych odpowiedziało, że zwykle haker działa sam.

Podsumowanie
Pamiętaj, że anonimowość w sieci jest złudna i nie podawaj swoich danych osobowych nieznanym osobom.Jak pisaliśmy wcześniej, może się to źle skończyć i ktoś może zrobić zakupy na Twój rachunek.Stosuj podstawowe zasady bezpieczeństwa w internecie, w każdym działaniu kieruj się logiką.Zawsze gdy ktoś prosi Cię o podanie jakichś danych zadaj sobie pytanie czy i dlaczego jest to tej osobie potrzebne.Zapobiegnie to rozczarowaniom w przyszłości.Nazywa się to zasadą ograniczonego zaufania.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz