niedziela, 4 września 2011

Dwuetapowa procedura rejestracji w Google Adsense

Od września b.r. wszyscy którzy będą się rejestrować w programie Adsense będą musieli przejść dwuetapową weryfikację konta.

Wprowadzone zmiany mają polegać na dokładniejszej weryfikacji potencjalnych wydawców, co w konsekwencji ma przynieść korzyści reklamodawcom, samym wydawcom Adsense oraz użytkownikom odwiedzającym strony z reklamami Adsense.

Pierwszy etap zarejestrowania nowego konta będzie polegał na sprawdzeniu danych osobowych wnioskodawcy oraz sprawdzeniu strony, na której mają być wstawione reklamy.Po tym etapie do wnioskodawcy będzie wysłana wiadomość e-mail informująca o tym, czy jego wniosek kwalifikuje się do dalszego etapu weryfikacji.Co warto zauważyć, dopiero jeśli ten etap zostanie pozytywnie zaliczony, wnioskodawca dostanie wtedy dostęp do konta Adsense (będzie mógł się logować) oraz będzie mógł wygenerować kod reklamy.W przypadku negatywnego sprawdzenia danych podanych podczas rejestracji, wnioskodawca nie będzie mógł wygenerować reklam Adsense ani nie będzie miał dostępu do konta Adsense.

Krok drugi będzie polegać na wdrożeniu reklam przez wydawcę Adsense.Po wstawieniu kodu na stronę, reklamy Adsense nie będą się jeszcze wyświetlać na stronie, lecz w ich miejsce pojawi się pusta przestrzeń, wypełniona kolorem tła strony.W tym momencie wnioskodawca ma już dostęp do swojego konta Adsense, lecz po zalogowaniu zobaczy komunikat że jego konto nadal jest sprawdzane.W przeciągu kilku dni roboczych wnioskodawca otrzyma ostateczną decyzję, czy jego konto Adsense spełnia warunki korzystania z usługi czy nie.Jeśli tak, wydawca Adsense może zacząć zarabiać.

Na początku wspomniałem, że wdrożone rozwiązanie przyniesie szereg korzyści całemu ekosystemowi Adsense.Otóż reklamodawcy będą mieć większą pewność, że ich reklamy wyświetlane są na wartościowych stronach oraz co ważne, nie łamiących regulaminu Adsense.Wydawcy Adsense również będą mieć świadomość, że muszą stosować się do warunków usługi Adsense.A korzyść dla odwiedzających witryny z reklamami Adsense również jest oczywista - reklamy będą wyświetlane tylko na wartościowo merytorycznych stronach, nie zaś na stronach spamowych.

Puenta jest taka.Wyraźnie rozdzielone zostają pojęcia wnioskodawcy o konto Adsense oraz wydawcy Adsense.Ten pierwszy nie ma dostępu do konta i nie może zarabiać na reklamach, ten drugi przeszedł procedurę weryfikacyjną i może zarabiać na reklamach.

Życzymy Wam sukcesu finansowego z Google Adsense!

7 komentarzy:

turysta pisze...

Przeszedłem tą ścieżkę zdrowia - można wytrzymać!

Danuta Kusik pisze...

Ciagle sie jeszcze ucze,i dalej jestem zielona!

doctor pisze...

Danuta: życzymy wytrwałości ;)

Krzysztof Hostyński pisze...

jaki jest czas akceptacji w kroku drugim?

doctor pisze...

Witam,
do 7 dni roboczych.
Pozdrawiam

Halina Joskowska pisze...

Witam,
Mam takie pytanie, które zresztą zadałam już na forum ale tu może będzie szybciej.
Chciałabym zamieścić reklamę bezpośrednio w poście.
Czy jest jakaś magiczna metoda aby to sprawnie przeprowadzić.
Liczę na podpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.

doctor pisze...

Witam.Zakładam że przeszła Pani procedurę weryfikacyjną Adsense i ma zatwierdzone konto Adsense. W Bloggerze należy napisać nowego posta, a następnie przełączyć na kod HTML i wkleić kod reklamy.

Prześlij komentarz