niedziela, 26 lutego 2012

Google likwiduje program Adsense dla domen

18 kwietnia 2012 r. zostanie wyłączony program Google Adsense dla domen hostowanych.
Google wycofuje się z programu reklamowego Adsense dla domen. Był (jeszcze paredziesiąt dni będzie) to program dla parkowanych domen, taki jak NameDrive-Parking i Sedo.

Jak działa parkowanie domen?
Masz nieużywaną domenę i nie wiesz co z nią zrobić? Kupiłeś atrakcyjną domenę i zastanawiasz się jak na niej zarobić? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś tak, oznacza to, że parkowanie domen Cię zainteresuje. Musisz założyć konto u partnera, zrzeszającego właścicieli domen i reklamodawców. Ty dajesz swoją witrynę, a parking domen powoduje na niej wyświetlanie trafnych reklam. Ty zarabiasz na reklamach, nie musisz nic płacić, bo założenie konta w parkingu domen jest bezpłatne. Jedynie będziesz musiał podzielić się częścią Twoich zysków z właścicielem parkingu domen.

Jak są dobierane reklamy do parkowanych domen?
Domeny są kwalifikowane do odpowiedniej kategorii tematycznej, analizując słowa kluczowe zawarte w domenie. Przykładowo parkowana domena www. wakacje-egipt. pl będzie wyświetlać reklamy biur podróży, a www. opony-wymiana. pl będzie wyświetlać reklamy warsztatów samochodowych. Wpływ na kategorię tematyczną mają również istniejące backlinki do strony po poprzednich właścicielach.

Harmonogram wyłączania programu Adsense dla domen

  • od 22 lutego 2012 r. nowi wydawcy Adsense nie będą mogli używać produktu Adsense dla  domen. Dotychczasowi wydawcy z dostępem do produktu Adsense dla domen będą mogli używać go do 18 kwietnia 2012 r.
  • od 21 marca 2012 r. nie będzie można tworzyć nowych hostowanych domen przez istniejących wydawców.
  • 18 kwietnia 2012 r. hostowane domeny staną się nieaktywne i nie będzie możliwe zarabianie na nich.
  • 27 czerwca 2012 r. Adsense dla domen zniknie całkowicie z konta Adsense.

Pozostałe produkty Adsense dalej będą dostępne dla wydawców.
Informacje o zarobkach poszczególnych hostowanych domen będą dostępne w Raportach skuteczności aż do 18 kwietnia 2013 r. Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoimi parkowanymi domenami, to wiedz, że musisz znaleźć inny parking domen. Płatności w Adsense są możliwe po przekroczeniu progu płatności. Jeśli macie pytania jakie parkingi domen wybrać, zapraszamy do komentarzy.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz