piątek, 8 czerwca 2012

Geekowska klawiatura ze zintegrowaną myszką 1.0

Przedstawiam ciekawy gadżet, jaki trafił w moje ręce. Prawdziwa perełka. Posiada dwa interfejsy USB xD.

Obudowa klawiatury jest wykonana ze stali nierdzewnej. Klawiatura jest wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne. Można używać jej w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza a także w środowiskach, gdzie panują wysokie temperatury. Klawiatura doskonale spisuje się w środowiskach, gdzie panuje duże stężenie pyłów i jest kurz. Żywotność klawiatury szacuje się na 10 milionów naciśnięć klawiszy. Klawiatura jest wandaloodporna, jak deklaruje producent ;)

Klawiatura jest wyposażona w trackball, a więc jest to klawiatura z wbudowaną myszką. Sprzęt spisuje się doskonale na Windowsie i Linuksie bez żadnych dodatkowych sterowników.
Klawiatura posiada 66 klawiszy oraz trackball i dwa klawiszy myszy. Klawiatura jest oczywiście wodoodporna i posiada klasę szczelności IP 65.

Ciekawostką jest fakt, że klawiatura ta posiada klawisze ftp:// http:// oraz .com, które automatycznie dopisują odpowiednio protokół  internetowy i domenę. Takie klawisze nie są spotykane we współczesnych klawiaturach biurkowych.

Dla zainteresowanych, podobną klawiatura dla geeków, tyle że z podświetlanymi klawiszami jest produkowana przez firmę Stealth.
Co sądzicie o tym sprzęcie?

0 komentarzy:

Prześlij komentarz