wtorek, 16 października 2012

Jednostki Adsense reklamujące produkty Google

Pod tym skomplikowanym tytułem kryje się odpowiedź na pytanie czy jako wydawca dostanę wynagrodzenie za kliknięcie, jeśli na mojej stronie wyświetlają się reklamy usług Google, np. miejsc na mapach Google czy kampanii sponsorowanych Adwords.
Sytuację obrazuje poniższy zrzut ekranu.


Strona jest o tematyce wypoczynkowej i ośrodków wczasowych. Najczęściej wyświetlają się na niej reklamy pensjonatów prywatnych właścicieli, oferty hoteli i wypożyczalni rowerów. Jednak czasami pojawiają się reklamy nieodpowiadające treści strony. Co to oznacza?

Oznacza to, że na daną chwilą ta reklama wygrała aukcję reklam i jest najkorzystniejsza dla wydawcy. Konsultowałem sprawę z pracownikami Adsense i mam potwierdzone, że reklamy usług Google (np. wizytówek na mapach Google czy Google Adwords) normalnie biorą udział w aukcji reklam i są opłacane przez Google. Wydawca dostaje z tytułu kliknięcia w taką reklamę wynagrodzenie.

Uwaga: nie mylić z reklamami charytatywnymi.


1 komentarzy:

Piotr Górnicki pisze...

No to oczywiste jest, że taka reklama jest płatna. Skoro przy tworzeniu jednostki reklamowej mam wybór , co ma się wyświetlać, jeśli nie ma reklamy i wybieram, żeby nic się nie wyświetlało, to jeśli wyświetla mi się reklama google, to musi być płatna

Prześlij komentarz