sobota, 24 listopada 2012

Biała strona logowania Google Adsense

Dość często spotykam się z sytuacją gdy wydawca skarży się, że nie może zalogować się do panelu Adsense bo wyświetla mu się biała strona.
Poniższe zrzuty ekranu to obrazują.

W drugim przypadku pokazuje się komunikat:

Przepraszamy, żądana operacja nie może zostać wykonana. Nasi programiści zostali powiadomieni o problemie i będą próbowali go rozwiązać.

Jak naprawić ten problem?
W 99% przypadków odpowiedzialny za taki stan rzeczy będzie dodatek do przeglądarki Adblock.
Na stronie logowania Google Adsense warto wejść w ustawienia Adblocka i zaznaczyć 'Wyłącz blokowanie na Google.com' lub 'Wyłącz blokowanie tylko na tej stronie'.
Zmiana tych ustawień rozwiąże problem białej strony. Należy pamiętać aby wyłączać blokowanie reklam tylko na tych stronach, co do których mamy pewność że to nie skomplikuje nam życia a ułatwi.

Inni użytkownicy z kolei zgłaszają problem, że widzą po zalogowaniu tylko raporty, a nie mają dostępu do pozostałej części konta, tj. ustawień i reklam. Przyczyną jest to, że prawdopodobnie podczas przeglądania konta Adsense na komórce zaznaczyli Niską przepustowość łącza na dole strony. Na komputerze typu desktop lub laptop należy z powrotem przełączyć się na układ Klasyczny, a wszystko powróci do normy.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz