sobota, 19 stycznia 2013

Szkółka Google Adsense - Rejestracja

Rozpoczynam nowy cykl publikacji o programie reklamowym Google Adsense.
Google Adsense jest programem reklamowym dla właścicieli stron, który umożliwia zarabianie im na reklamach pojawiających się w ich witrynach. Oczywiście nie wszystkie strony nadają się do wstawienia reklam Adsense, dlatego najpierw zachęcam do lektury poniższych tematów:
Tak więc jeśli przeanalizujecie swoje strony i stwierdzicie że chcielibyście uczestniczyć w programie Google Adsense, to musicie się zarejestrować i zgłosić swoją stronę do tego programu.

Zarejestrować się można na stronie www.adsense.com.
Klikamy w przycisk Zarejestruj się teraz u góry ekranu.


W kolejnym kroku musimy ustalić adres logowania na swoje konto Adsense. Do tego celu służy konto Google. Jeśli już takowe posiadamy, to wybieramy Tak, przejdź na stronę logowania na konto Google. Jeśli takowego nie posiadamy, to błyskawicznie tworzymy nowe konto Google, klikając w przycisk Nie, utwórz nowe konto Google.

Wskazówka: jeśli korzystamy z takich usług jak Gmail czy Youtube i mamy konto do logowania się na te strony, to jest właśnie konto Google. Możemy do tego konta dodać kolejną usługę, czyli w tym przypadku Adsense.

Jeśli wybierzemy utworzenie nowego konta Google to nie powinniśmy się tym przejmować, gdyż podajemy tam zaledwie pomocniczy e-mail i hasło do nowego konta Google. Ten e-mail i hasło będą używane do logowania na konto Google Adsense. Jeśli natomiast wybierzemy opcję zalogowania się na istniejące konto Google, to jesteśmy przekierowywanie na stronę logowania się do kont Google. Tam podajemy swój login i hasło.
Po zalogowaniu się na swoje konto Google przechodzimy do kroku 2 rejestracji w Adsense, czyli podanie adresu swoje strony internetowej na której będą wyświetlane reklamy Adsense. Tu mała uwaga, zgłaszana strona musi być zgodna z zasadami programu Adsense. Podajemy tu także język treści na stronie. Jeśli piszesz teksty po polsku, wybierz polski. 

Także na tej stronie mamy podane pięć najważniejszych zasad Adsense, których nieprzestrzeganie na pewno poskutkuje banem albo wyłączeniem reklam. Dlatego jeśli nie mamy czasu na lekturę zasad programu Adsense, powinniśmy sobie przynajmniej te pięć zasad wbić na stałe do głowy albo powiesić na biurku. Akceptacja regulaminu Adsense jest konieczna, aby wysłać wniosek o konto Adsense.


W tym miejscu jeszcze  uwagi co do adresu strony którą zgłaszamy. Nie może to być subdomena. Tak więc jeśli masz darmowy hosting np. www.wacekplacek.yoyo.pl to nie będziesz mógł wpisać takiej strony do powyższego formularza. Kolejna uwaga dotyczy bloga na Bloggerze. Jeśli posiadasz swojego bloga na Blogger.com i chciałbyś zgłosić go do programu Adsense, to nie zrobisz tego przez powyższy formularz. Blogi na Bloggerze zgłasza się do Adsense bezpośrednio ze strony www.Blogger.com. Kolejna sprawa dotyczy zgłoszenia do Adsense swojego kanału na Youtube. W powyższym formularzu nie można podawać adresu kanału z filmami na Youtube. Aby zarabiać na reklamach wyświetlanych na filmach w Youtube, należy zarejestrować się do Adsense bezpośrednio z Youtube. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronach pomocy Youtube. Ostatnia uwaga dotyczy Witryn Google. Jeśli masz witrynę Google (sites.google.com) i chciałbyś ją zgłosić do programu Adsense, zarejestruj się bezpośrednio ze strony sites.google.com.

W kroku trzecim podajemy dane osobowe właściciela konta Adsense. Dane te będą wykorzystywane w procesach płatności. W tym miejscu ważna informacja. Należy podać prawdziwe imię i nazwisko, gdyż aby dostać pieniądze na konto bankowe, Google najpierw sprawdza czy imię i nazwisko właściciela konta Adsense zgadza się z imieniem i nazwiskiem właściciela konta bankowego.

Jeśli podamy swoje dane i naciśniemy Wyślij to pojawi się nam informacja, że wysłany wniosek będzie sprawdzony i do tygodnia otrzymasz na e-mail decyzję o stanie zgłoszenia. 


Jeśli Twój wniosek zostanie pomyślnie zakwalifikowany do programu Adsense, to tylko krok dzieli Cię od zarabiania! W następnym kroku będziesz musiał wkleić kod reklam Adsense na stronę którą podałeś w  zgłoszeniu Adsense, ale o tym będzie kolejny artykuł. Powodzenia!

Słownik: Wydawca Adsense - właściciel konta Adsense posiadający aktywne konto Adsense.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz