środa, 30 października 2013

Google+ Custom URL

O tym że Wasz adres profilu na G+ może mieć bardziej przyjazną formę, wiecie wszyscy. Ale nie wszyscy może wiedzą, że przyjazne urle profili Google+ nie są dostępne dla każdego.

Dziś otrzymałem e-maila o takiej treści:

Dear Rafał Lysik
You're now eligible for a unique Google+ custom URL that lets you easily point folks to your profile (no more long URLs!). Here's what we've reserved for you:
Promote this on:
  • your website,
  • emails
  • or other media.
Click the Get URL button below to get started.
Sincerely,
The Google+ Team

Po co mi Google+ custom url?
Po to, abyś do promocji swojego profilu, udostępniania zdjęć i postów używał urla w stylu
google.com/+RafałLysik
zamiast np.
https://plus.google.com/115229808208707341778.

Jakie warunki należy  spełnić, aby otrzymać przyjazny adres profilu na Google+ ?
Przede wszystkim Twoje konto Google musi być w dobrej kondycji. Co to oznacza? Tzn. że nie narusza warunków usług Google. Poza tym musisz mieć co najmniej 10 osób obserwujących Twój profil, a Twój profil musi istnieć co najmniej 30 dni. Wymogiem jest, aby Twój profil G+ posiadał zdjęcie profilowe.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o przyjaznych adresach profili na G+?
Google sam proponuje formę przyjaznego adresu G+. Ale jeśli dostaniesz zaproszenie do zmiany swojego adersu na custom url, to będziesz miał możliwość zmiany adresu na prawie dowolny tj. taki, który jest niezajęty oraz który nie łamie warunków korzystania z usług Google.
W przyszłości Google może żądać opłat za używanie custom urli, ale uprzednio powiadomi Cię przed tym faktem, abyś miał możliwość zrezygnowania. Poza tym Twój przyjazny adres profilu G+ może zostać Ci odebrany bez uprzedniego powiadomienia ;-)
Przeczytaj regulamin usługi Google+ Custom URLs

0 komentarzy:

Prześlij komentarz