poniedziałek, 6 marca 2017

Google przestaje obsługiwać swój plugin Adsense do Wordpressa

Pozostaje Wam przesiąść się na coś innego.

Kilka dni temu Google ogłosiło, że zamyka wsparcie dla swojego pluginu Google Adsense dla wordpressa. Co to oznacza? Oznacza to, że plugin już wkrótce straci funkcjonalność dla nowych wydawców, a dla wydawców korzystających obecnie z tego pluginu, funkcjonalność zostanie ograniczona, jednak będą mogli oni korzystać z pluginu jeszcze przez co najmniej 3 miesiące.

Mapa drogowa procesu

  1. Z początkiem marca 2017 r. nowi wydawcy stracą możliwość skorzystania z tej wtyczki
  2. kwiecień 2017 - obecni wydawcy korzystający z tej wtyczki stracą możliwość modyfikowania ustawień reklam
  3. maj 2017 - zakończenie wsparcia dla pluginu WP Google Adsense.


Co się stanie jeśli obecni wydawcy korzystający z wtyczki nie usunąć wtyczki, tj. dalej będą z niej korzystać? Teoretycznie nic. Reklamy Adsense dalej będą się wyświetlać ale z zastrzeżeniem, że od 3 maja nie będzie możliwości zmiany czegokolwiek w pluginie Google Adsense.

Google tłumaczy to posunięcie tym, że zawsze ma na względzie dobro wydawców i że funkcje które oferuje w swoich produktach dobierane są z myślą o maksymalnej wygodzie i użyteczności dla użytkowników. Jeśli nie może tego spełnić, to po prostu z tego rezygnuje. Obecnie Google woli skupić się na innych aspektach Adsense, zresztą wydawcy ciągle mają szeroki wybór wtyczek do Adsense i śmiało można powiedzieć, że funkcjonalność niektórych przewyższała tą we wtyczce Google Adsense.

Z mojej strony polecam wtyczki Adsense do Wordpressa: Adsense Now! (bardzo intuicyjna i prosta, szczególnie polecana początkującym) jak i Easy Plugin for Adsense (duże możliwości konfiguracji, reklamy tylko na konkretnych stronach lub postach, także w blokach tekstu).

0 komentarzy:

Prześlij komentarz