poniedziałek, 17 października 2011

Zarabianie z Youtube - pierwsze kroki

Od dobrych kilku miesięcy właściciele kont Youtube z Polski mają możliwość zarabiać w programie partnerskim.Jako, że na Forum Pomocy pojawia się coraz więcej pytań z tym związanych, postanowiłem o tym napisać.


Jak zarabiać z Youtube?
To pytaje zadają sobie właściciele popularnych filmików na portalu Youtube.Drogi by zostać partnerem Youtube są dwie:
-sami zgłaszamy się do programu partnerskiego,
-to Youtube proponuje nam uczestnictwo w programie dzielenia się dochodami.

Napiszę tu o opcji drugiej, gdyż w moim przypadku Youtube zaprosiło mnie do programu partnerskiego.Przyczyna takiego stanu rzeczy jest zwykle jedna: youtubowicz ma ciekawe i popularne filmy na swoim profilu Youtube.Wiemy, że przez długi czas portal Yt nie zarabiał i Google jako jego właściciel nie do końca wiedział, jak go komercyjnie wykorzystać.To się zmienia od niedawna.
Jeśli Youtube dostrzeże potencjał reklamowy Twojego kanału Yt, to wyśle do Ciebie mail z zaproszeniem o poniższej treści:
Tak więc należy się wpierw zalogować na swoje konto Youtube i przechodzimy do Ustawień konta.Tam widzimy informację, że możemy łatwo zarabiać na reklamach w filmikach, i że do ich skonfigurowania prowadzą 4 proste kroki.
Klikamy na Get started.I jak pewnie każdy się domyśla, w filmikach na youtube wyświetlają się reklamy Adsense.Aby więc zarabiać na Adsense (pośrednio przez youtube) musimy posiadac konto Adsense.Jeśli posiadamy już konto Adsense, to podajemy jedynie dane tego konta.Jeśli nie posiadamy, to zakładamy nowe.

W moim przypadku wybrałem opcję istniejącego konta Adsense.Po podaniu danych logowania konta Adsense przechodzimy do kroku nr 3, czyli zaakceptowania warunków umowy.
Aby kontynuować proces aktywacji generowania przychodów z Twoich filmów w serwisie YouTube, musisz (i) zaakceptować warunki swojego udziału w przychodach oraz (ii) ponownie potwierdzić akceptację Warunków korzystania z usługi YouTube.
Dopiero jak zaakceptujemy wszystkie trzy warunki:
  1. Znam i akceptuję powyższe warunki.
  2. Zgadzam się nie klikać reklam Google, które wyświetlam przy użyciu produktów i usług Google, w celu zwiększenia swoich przychodów.
  3. Nie zgłoszę żadnej zawartości do programu generowania przychodu bez wystarczających praw.
możemy przejść do kroku nr 4.W tym kroku wyświetlana jest informacja o pomyślnym powiązaniu/utworzeniu konta Adsense lub nie.Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces sprawdzania konta trwa do 48 godzin.Po weryfikacji konta dostaniemy e-mail wysłany na adres konta Youtube.

Dla celów informacyjnych podany jest również identyfikator wydawcy Adsense, pod którym będą wyświetlane filmiki w Youtube.Do czasu zatwierdzenia, stan przypisania do konta Adsense jest oczekujący.
Ciąg dalszy nastąpi.

4 komentarzy:

WebSter23 pisze...

To nie zaproszenie do programu partnerskiego, a "dzielenia się przychodami". Ta opcja dodaje tylko reklamy do naszych filmów i nie mamy żadnych dodatkowych opcji.

Mateusz Burkacki pisze...

Jaki jest czas oczekiwania na zatwierdzenie? bo wciąż na moim koncie jest stan oczekujący.
Pozdrawiam

doctor pisze...

Wszystko zależy od ilości filmów i ich tematyki. W przypadku kilku filmów może to być kilka miesięcy.

Mateusz Burkacki pisze...

Dziękuję za szybką odpowiedź, jednak chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi dokładniej o to, kiedy będę mógł zarabiać poprzez adsense. W youtubie w zakładce zarabianie, wciąż mam adsense: stan: Oczekujące i tutaj się rodzi moje pytanie po jakim czasie mi to zweryfikują? :) bo jeśli naprawdę kilka miesięcy, to się trochę załamię :)

Prześlij komentarz