poniedziałek, 21 stycznia 2019

Jak wygląda proces dodawania formy płatności w Google Adsense

W ramach przypomnienia opowiem o krokach potrzebnych do bezproblemowego dodania formy płatności.
Dla wydawców z Polski dostępna jest obecnie jedna metoda płatności-przelew na rachunek bankowy. Jednak omówię to dokładniej, gdyż wielu wydawców ma z tym problem i nie umie poprawnie dodać swojego konta bankowego.

Przelew na konto bankowe to ostatni i wydawałoby się najłatwiejszy krok w trudach wydawcy Adsense. Nic bardziej mylnego, bo i tu bywają kłopoty. Ciągle może być tak, że wydawca ma włączone zarabianie, saldo jego konta Adsense się powiększa osiągając próg wypłaty, a pieniędzy nie można wypłacić. Dlaczego? Zwykle jest to nieprawidłowo dodana forma płatności.
Powinniśmy zalogować się na konto Adsense, przejść do menu Płatności i wybrać Dodaj formę płatności. W tym sensie objaśnienie. Nie możemy podać dowolnego rachunku bankowego, a jest to zależne od kraju który podaliśmy rejestrując się do Google Adsense. Jeśli ten kraj to Polska, to rachunek bankowy musi być prowadzony w polskim banku i w złotych polskich.
Podajemy nazwę właściciela rachunku bankowego bez polskich liter, inaczej formularz wyświetli błąd-nieprawidłowe dane. Np. dla Łukasza będzie to Lukasz.W kolejnej linii podajemy Iban, czyli dwie literki kraju, PL w przypadku Polski i 26 cyfrowy nr konta. Mogą być spacje pomiędzy cyframi. Dalej, dla podanego rachunku bankowego musimy podać kod Swift-Bic. Jest to kod używany przy przelewach i komunikacji międzynarodowej i identyfikuje bank. Znajdziecie go na stronach swojego banku lub pytając personel.
Na samym końcu możemy ustawić wprowadzony rachunek bankowy jako podstawową formę płatności. Tak, bo form płatności możemy mieć kilka, a na jedną tylko w danej chwili będą przelewane zarobki. Właśnie tą podstawową formę płatności.
Jak już uda nam się dodać rachunek bankowy to wyświetli się nam komunikat jak poniżej.

Należy więc odczekać kilka dni i dopiero wtedy zalogować się do swojego banku. Uwaga: do banku w pierwszej kolejności, aby sprawdzić czy dotarła wpłata testowa. Najczęściej przychodzi ona od nadawcy Google. Musimy w dalszej części zapamiętać kwotę tego przelewu który do nas dotarł. Zwykle jest to kwota kilkudziesięciu groszy. Nadawcą jest przeważnie Google Ireland Limited, a przelew pochodzi przeważnie z Banku Handlowego. Znając tę kwotę możemy zalogować się do panelu Adsense i tam wpisać tą kwotę (dokładnie wybrać właściwą z listy), dokonując tym samym weryfikacji konta bankowego. Wypłata środków z Google Adsense może odbyć się tylko na zweryfikowane konto bankowe. Mała uwaga. Konto bankowe nie musi należeć do wydawcy, może być to ktoś z jego rodziny lub znajomych. Piszcie swoje uwagi w komentarzach.

2 komentarzy:

Dominik Dzióba pisze...

Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :) System ERP dla firm.

Moje Gotowanie pisze...


Bardzo ważne informacje, chociaż akurat w tym przypadku nie miałam żadnych problemów - o dziwo !!!

Prześlij komentarz