wtorek, 27 grudnia 2011

Top 10 najgłupszych przypadków utraty danych w 2011 r.

Jak co roku firma specjalizująca się w odzyskiwaniu danych Kroll Ontrack publikuje raport 10 najgłupszych przypadków utraty danych.Zobaczcie z czym musieli sobie poradzić inżynierowie Kroll Ontrack w minionym roku.

Zaczynamy od najbardziej "błahego" przypadku utraty danych.

Miejsce 10
Aktor przez przypadek usunął portfolio swoich zdjęć oraz zdjęć innych modelek a także ostatnio wgrane zdjęcia.Zdjęcia były przechowywane na dysku USB.Aktor przez przypadek uruchomił program do oczyszczania dysku i przez przypadek wybrał dysk, na którym przechowywane były zdjęcia.Inżynierowie Kroll Ontrack odzyskali wszystkie zdjęcia.

Miejsce 9
Administrator systemu aby polepszyć wydajność systemu, podzielił partycję C i D serwera wirtualnego pomiędzy dwa różne systemy.Po pewnym czasie zabrakło wolnej przestrzeni na dysku i admin musiał działać szybko .Połączył partycje C i D na tym samym systemie.Nie wiedział, że ten sam system nazewnictwa już istniał w systemie docelowym i skopiował tam ważne dane.

Miejsce 8
Laptop został położony na biurku, gdzie leżały magnesy ziem rzadkich.Magnesy weszły w kontakt z laptopem i kiedy użytkownik chciał włączyć komputer, ten nie włączył się i było słychać trzaski.Było to fizyczne uszkodzenie talerzy, jednak dzięki opatentowanym technikom udało się odzyskać dane.

Miejsce 7
Dział księgowości w korporacji został po godzinach, aby uzupełnić księgi rachunkowe na koniec miesiąca.Podczas przerwy na kawę wystąpiła awaria zasilania.Wszystkie komputery wyłaczyły się, także serwer finansowy.Komputery w tym dziale były podłączone do UPSa.Jednakże, ciągłe gotowanie wody na kawę spowodowało niewydolność baterii podtrzymujących UPS, a w konsekwencji awarię serwera.

Miejsce 6
Dwoje biznesmenów spotkało się w pubie aby omówić interesy przy piwie.Przypadkowo laptop który położony był na stole wywrócił jedno piwo, a te zalało laptop.Ręcznik papierowy nie wystarczył, aby ocalić laptopa i ważne dane.

Miejsce 5
Nowo zatrudniony pracownik robił swój pierwszy wieczorny obchód w magazynie substancji chemicznych.Podczas gdy poinformowano go, że palenie jest tu zabronione, on  rozważał, czy ktoś może go zauważyć gdy pali papierosy po godzinach pracy w firmie.Jak to zrobił włączył się alarm dźwiękowy i świetlny, włączyły się zraszacze.Cały sprzęt elektroniczny, włączając w to 44 komputery i 2 serwery zostały zalane.

Miejsce 4
Aby uniknąć spóźnienia na spotkanie biznesowe, informatyk umieścił napęd taśmowy na schowku wodoodpornym, zamiast wewnątrz niego.W przeciągu godziny miasto zostało nawiedzone przez silne trzęsienie ziemi i taśma spadła na ziemię.Następnie została pochłonięta przez muł, piasek i wodę.Taśma wyglądała na nie do odzyskania, ale Kroll Ontrack opatentowaną technologią był w stanie odzyskać 100 % danych, które zawierały animacje internetowe i wszystkie seriale telewizyjne zarchiwizowane w ciągu jednego roku.

Miejsce 3
Niezależne fotograf z aparatem znalazł się w środku zamieszek w Londynie.Kilku demonstrantów widziało że fotograf robił im zdjęcia i postanowili zniszczyć mu aparat, aby pozbyć się potencjalnych dowodów winy.Ostatecznie aparat trafił do rąk Kroll Ontrack, gdzie specjaliści odzyskali 100 % danych a dowody zostały dostarczone policji.

Miejsce 2
Mężczyzna został zachęcony przez swoją dziewczynę do zrobienia kopii jej albumów ze zdjęciami, które zawierały tysiące zdjęć wysokiej rozdzielczości z jej studia fotograficznego.Ona pilnie przeniosła zdjęcia z jej laptopa na zewnętrzny dysk twardy i niestety została jej tylko kopia na zewnętrznym dysku.Do pary przyjechał przyjaciel i wyszli oni mu naprzeciw.Jednak pies który mieszkał z nimi wyrwał się pierwszy, jednocześnie wyrywając zewnętrzny dysk twardy, który był zamontowany pod stołem.Dysk upadł na podłogę, niszcząc jedyną dobrą kopię danych.

Miejsce 1
Piorun uderzył w dom na Karaibach wywołując pożar.Serwery komputerowe które znajdywały się wewnątrz tego domu zostały spalone, dodatkowo zalane wodą przez straż pożarną.Następnie to wszystko korodowało przez kilka dni, aż można było bezpiecznie wejść do domu.W ostateczności, potrójne nieszczęście (uderzenie pioruna, pożar, woda) zostało pokonane przez labolatorium Ontrack Data Recovery.

A Wy jakie mieliście przygody z traceniem danych lub ich odzyskiwaniem?

0 komentarzy:

Prześlij komentarz