czwartek, 17 stycznia 2013

Wizytówka firmy w Miejscach Google jest bezpłatna

Jak wspominałem już wielokrotnie, wpis na mapach Google (Miejsca Google) jest darmowy.Pisałem o tym prawie dwa lata temu. Niemniej temat jest wciąż aktualny, gdyż ciągle dochodzą mnie słuchy o firmach wyłudzających opłatę za utworzenie wizytówki firmy na Mapach Google.
Wpis firmy w Miejscach Google jest bezpłatny i Google nie pobiera opłat za jego utworzenie, przedłużenie i modyfikację.

Każdy może dodać swoją firmę do Miejsc Google. Wpis jest sprawdzany i weryfikowany, ostatnim krokiem właściciela firmy jest wpisanie pinu przesłanego kartką pocztową do panelu miejsc Google. Tu widać kolejny powód aby nie zlecać zewnętrznym firmom tworzenia wpisu firmy do miejsc Google. Jak skończymy takiej firmie płacić, może ona po prostu zawiesić lub usunąć wpis o naszej firmie na Mapach Google i w tej sposób stracimy potencjalnych klientów. Dlatego lepiej osobiście stworzyć wizytówkę firmy w Miejscach Google używając do tego swojego konta Google.

Temat jest na tyle poważny, że wczoraj został opublikowany wpis na oficjalnym blogu Google o wyłudzaniu opłat za wpis do Miejsc Google. Chętnych zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Co zrobić, jeśli zadzwoni do mnie firma oferująca płatny wpis na mapach Google?
Należy zanotować dokładne dane firmy, tj. nazwę, siedzibę i nip. Można również zachęcić taką firmę do przesłania faktury proforma. Pamiętajmy - nie wolno się zgadzać przez telefon na umieszczenie wpisu na mapach Google za odpłatą. Zawsze rozmawiamy o niezobowiązującej ofercie.
W dalszej kolejności prosimy o opisanie problemu na oficjalnym polskim forum Miejsc Google. Często zaglądają tam pracownicy Google, więc będą wdzięczni za zgłaszanie takich przypadków.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi myślami.Spam nie będzie tolerowany.