piątek, 2 września 2011

Jak w Comarch Optima założyć nowy magazyn

W tej poradzie pokażę, jak w programie Comarch Optima dodać nowy magazyn lub usunąć istniejący.


Wchodzimy w zakładkę Optimy Ogólne->Inne->Magazyny.
Pojawi się nam lista wszystkich utworzonych wcześniej magazynów.

Jeśli chcemy dodać nowy magazyn, to klikamy zielony plusik w tym oknie na dole.Dla nowo tworzonego magazynu musimy podać jego Symbol (będzie widoczny na dokumentach) oraz pełną Nazwę.Dla własnych potrzeb możemy także uzupełnić pole Opis.

Jak usunąć magazyny w Optimie?
Usunąć magazyny w Optimie można tylko wówczas, jeśli żaden towar nie wszedł i nie wyszedł jeszcze z tego magazynu.W przeciwnym wypadku magazynu nie można usunąć.

Jak ukryć magazyn w Optimie?
Wchodzimy na listę wszystkich magazynów i klikamy w wybrany magazyn dwukrotnie.Na dole tuż pod Typem zobaczycie pole Nieaktywny, które należy zaznaczyć.

2 komentarzy:

KacpKam pisze...

Za starych czasów korzystałem jeszcze z oprogramowania CDN. Obecnie przestawiłem się na pewien darmowy program magazynowy. Byłem zaskoczony faktem, a właściwie odczuciem, że w niczym nie ustępuje on płatnemu software'owi. Stopniowo wdrażam kolejne darmowe aplikacje biurowe w miejsce płatnych poprzedników.

Malwina Pilichowska pisze...

Natomiast w temacie założenia realnego magazynu mogę polecić jedną firmę, z którą współpracowałam już 2 razy http://nedcon.pl/. Wszystko poszło bardzo sprawnie i pomogli w zaplanowaniu całej powierzchni.

Prześlij komentarz