piątek, 13 kwietnia 2012

Ile posłów liczy polski Sejm ?

Według Onetu, Sejm RP liczy co najmniej 687 posłów.
W związku z niedawną 2 rocznicą katastrofy smoleńskiej, wszystkie "opiniotwórcze" media w Polsce chcąc niechcąc muszą napisać coś o katastrofie smoleńskiej.
Widać tu sztuczność tych artykułów i to, że media w Polsce nie są apolityczne i wyraźnie wdają się w polityczne kłótnie. Byleby tylko nakarmić medialną papką ludzi i odwracać uwagę od naprawdę ważnych problemów dla Polski. A przecież zadaniem mediów publicznych jest udzielanie rzetelnej informacji społeczeństwu.

Wróćmy do artykułu, który dziś ukazał się na Onecie [link]. Autor artykułu podpisujący się znakami ŻG, KK (czemu nie podał nazwiska? ) twierdzi, że w głosowaniu nad wprowadzeniem projektu PiS pod obrady Sejmu, za głosowało 416 posłów, przeciw było 263 posłów, a od głosu wstrzymało się 8 posłów. Projekt ma wymuszać na Rosji przekazanie wraku Tu-154 do Polski. Podczas głosowania wybuchła w Sejmie ogromna awantura.


Ile posłów liczy polski Sejm?
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej który jest niższą izbą parlamentu RP liczy 460 posłów. Sejm RP jest organem władzy ustawodawczej w Polsce. Kadencja Sejmu trwa 4 lata.

Z kolei Senat jest wyższą izbą parlamentu RP i liczy 100 senatorów.

Czy to koniec absurdów?
Autor artykułu ŻG, KK pisze dalej, że mimo że za projektem PiS głosowało 416 posłów a 263 było przeciw, to i tak projekt został odrzucony ??

Zupełnie inaczej tekst jest zredagowany na gazeta.pl i brzmi sensownie.

Także rzetelny artykuł jest na stronie Gazety Prawnej:

Wedle danych pochodzących z Gazety Prawnej, na głosowaniu było obecnych 416 posłów. A więc 44 posłów było nieobecnych na głosowaniu.

Podsumowanie
Systematycznie obserwuję, że jakość artykułów na Onecie systematycznie się pogarsza. Onet zmierza w kierunku sensacji i tabloidów. Takie artykuły pisane na kolanie byle być pierwszym i opublikować relację z obrad sejmu do niczego dobrego nie prowadzą. Zalecamy redaktorom Onetu refleksję nad tym tematem.


-->

0 komentarzy:

Prześlij komentarz