wtorek, 28 lutego 2012

Właściciel Pobieraczka ukarany

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK i nakazał właścicielowi serwisu Pobieraczek.pl zapłatę kary 240 tys. zł.

Wiele osób skarżyło się na nieuczciwe praktyki serwisu Pobieraczek.pl. Osoby te skarżyły się UOKiK, że były wprowadzane w błąd i zastraszane. Dla osób niewtajemniczonych przypomnijmy. Rejestrując się w serwisie użytkownik mógł pobierać pełnometrażowe filmy, ale po 10 dniach usługa stawała się płatna. Kto w terminie nie wymówił umowy, teoretycznie ją akceptował i godził się na płacenie. Wielu użytkowników tego serwisu było nieświadomych konsekwencji. UOKiK zbadał sprawę i nałożył na spółkę Eller Service - właściciela serwisu Pobieraczek.pl karę finansową w wysokości 240 tys. zł. Wyrok ten UOKiK wydał w kwietniu 2010 r. 

Sprawa ciągnie się już 2 lata.Właściciele serwisu Pobieraczek odwołali się od decyzji UOKiK. Sprawą miał zająć się Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 27 lutego 2012 r. Sąd uznał, że działanie Pobieraczka  umyślnie powodowało wprowadzanie użytkowników w błąd i podtrzymał decyzję prezesa UOKiK. Jednak wyrok nie jest jeszcze prawomocny, wspólnicy Eller Service mogą się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Obecnie w sprawie właścicieli serwisu Pobieraczek.pl toczy się kolejne postępowanie przed UOKiK. Prezes UOKiK zarzuca Eller Service, że spółka ta w pismach wysyłanych do zarejestrowanych użytkowników serwisu Pobieraczek wmawiała im, że podanie fałszywych danych podczas rejestracji stanowi przestępstwo i grozili użytkownikom kosztami postępowania windykacyjnego.

Cieszy nas to, że Eller Service poniesie zasłużoną karę, a Pobieraczek okryje na zawsze zła sława. Przestrzegamy przed płaceniem jakichkolwiek pieniędzy właścicielowi serwisu Pobieraczek.pl. Przestrzegamy także przed serwisem Megaload.pl który jest de facto partnerem Pobieraczka.

Mimo, że Eller Service miał butnych prawników, a jego działania przypominały numery "na bezczela", to w starciu z UOKiK nie miał już mocnych argumentów. Oby wszyscy zrozumieli, że nie warto oszukiwać zwykłych obywateli i wmawiać im coś, co nie jest prawdą.

1 komentarzy:

kuba pisze...

no spoko tylko co to jest 240 tys. dla takiej firmy ?

Prześlij komentarz